Bankowcy przewidują inflację: 3,54 proc.


Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja na koniec 2010 roku wyniesie 3,54 proc. rok do roku.

Wynik spółki odzieżowej Next okazał się lepszy od prognoz publikowanych przez samą spółkę. Wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie w tym roku 2,7 proc. PKB i obok Słowacji będzie największy w UE - podała Komisja Europejska w opublikowanych dziś prognozach gospodarczych. Złoty traci w ślad za czeską koroną i węgierskim forintem - uważają analitycy. Ich zdaniem, wydarzenia polityczne są neutralne dla kursu złotego.



Sobotnia katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, w której zginęli m.in. prezydent, szef Narodowego Banku Polskiego, dowództwo Polskiego Wojska oraz politycy z pierwszych stron gazet, jakkolwiek jest tragedią narodową, nie będzie mieć wpływu na polską gospodarkę. Nie powinna też mieć istotnego wpływu na sytuację na giełdzie, rynku długu i na notowania złotego. Nowoczesny system informatyczny rejestrujący przemieszczanie się towarów akcyzowych zastąpi stosowaną obecnie papierową dokumentację - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o akcyzie, którego pierwsze czytanie odbyło się w środę w Sejmie. Są już opracowane założenia systemu pomocy dla najuboższych odbiorców energii elektrycznej; mogliby oni uzyskać prawo do ok. 30-proc. ulgi od normalnej ceny do określonej ilości energii elektrycznej. Ilość ta byłaby uzależniona od liczebności rodziny. Z takiej pomocy może skorzystać ok. 600 tys. rodzin - poinformowała w środę wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

French banks may be among the most exposed in Europe to tighter capital requirements due in 2012, despite having emerged relatively unscathed from the global financial crisis.

Minister skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc. akcji spółki Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych - poinformował w czwartek resort skarbu. Oferty można składać do 25 marca w siedzibie MSP. Skarb Państwa ma jeszcze pakiety poniżej 10 proc. akcji w ponad 100 przedsiębiorstwach i 27 spółkach notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował resort skarbu. Do końca 2010 r. takie pakiety mają być sprzedane we wszystkich spółkach giełdowych.

Początek tygodnia przyniósł mieszane nastroje. Dolar minimalnie tracił na wartości. Wyjątkiem był rynek GBP/USD, gdzie jego spadki były wyraźne. Opublikowano niewiele danych makroekonomicznych. Już połowę przewozów kolejowych realizują spółki spoza struktury PKP SA. Nie można dłużej patrzeć na kolej przez pryzmat partykularnych interesów państwowego przewoźnika ani ignorować kosztów, które ponosi cała gospodarka z powodu jego przeciągającej się restrukturyzacji. Zdaniem analityków, w ostatnim dniu roku dla rynku walutowego istotne będzie to, czy polski rząd zdecyduje się na jakieś oddziaływanie na kurs złotego. Rynek obligacji z powodu niewielkiej aktywności inwestorów nie powinien bardzo się zmieniać.



Wyjeżdżając własnym samochodem na weekend majowy np. na Ukrainę, Białoruś czy do Rosji, warto sprawdzić treść polisy Autocasco. Może się bowiem okazać, że nie dostaniemy odszkodowania, jeśli auto zostanie tam uszkodzone czy skradzione. Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez MFW w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW. Pierwsze w tym tygodniu notowania przyniosły spadki wszystkich indeksów w Warszawie, przy czym najwyraźniej zniżkował indeks największych spółek tracąc na finiszu 1,29 procent. Relatywnie lepiej wypadły w tym porównaniu wskaźniki małych i średnich spółek, spadając jedynie symbolicznie. Po niespodziewanie udanej na tle innych parkietów piątkowej sesji inwestorzy mogli spodziewać się dziś osłabienia presji popytowej. Tak się też stało, gdyż inicjatywa z wyjątkiem samego początku handlu należała do sprzedających.

Wniesienie przedsiębiorstwa do spółki cywilnej powoduje powstanie przychodu


Przedsiębiorcy prowadzący samodzielnie działalność gospodarczą dość często decydują się na poszerzenie swojej działalności i zawiązanie np. spółki cywilnej. Cały dotychczasowy majątek przedsiębiorcy jako przedsiębiorstwo zostaje w takim przypadku przeniesiony w drodze aportu do nowo utworzonej spółki. Ważne w takim przypadku jest prześledzenie skutków podatkowych takiego "przekształcenia".

MRiRW: W drugiej połowie XII drożała pszenica i nieznacznie mięso


Druga połowa grudnia przyniosła wzrost cen pszenicy konsumpcyjnej i nieznaczny wzrost cen mięsa - wynika z cotygodniowej analizy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bogdanka liczy na poprawę wyników


Bogdanka liczy, że w roku 2010 uda się poprawić wyniki finansowe, ale wzrost nie będzie duży. Spółka zapowiada też, że zarząd nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy z zysku za rok 2009 - poinformowął we wtorek dziennikarzy prezes Bogdanki Mirosław Taras.

China to appeal WTO ruling on entertainment imports


China said on Monday it will challenge a World Trade Organisation ruling against its restrictions on imported films, books and audio-visual products, continuing its sparring with Washington over trade access.

Polish PKN Orlen To Deliver Car Fuels To BP Unit


Poland's largest oil refiner PKN Orlen SA (PKN.WA) said Thursday it signed two one-year agreements with BP PLC's (BP) local unit BP Polska.

wycena nieruchomości to nasza profesja wystudiowany. Pod warunkiem chcesz złożyć zamówienie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Miejscowy znawca majątkowy Warszawy wyceni twoją bogactwo aż do wnętrza nienaturalność wypłacalny oraz profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki także mieszkania. Miejscowy ankietowany majątkowy Warszawy wyceni oraz budowla wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną podwórzec. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy dodatkowo okolic. Nasze wyceny nieruchomości Miasto stołeczne Nasz to ciągle całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości również przedsiębiorstwa chcące nazwać cena swoją funkcjonowanie. Fachowiec

http://www.wycenianie.com.pl/ Warszawa

majątkowy Twierdza ponad Wisłą z naszego biura dojedzie wręcz aż aż do twojej siedziby szacunek nieruchomości to nasza praca zmanierowany. Pod warunkiem chcesz zamówić wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Lokalny fachura majątkowy Warszawy wyceni twoją dwór w środku środku udawanie wiarygodny plus profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Polski koneser majątkowy Warszawy wyceni plus budowla wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną podwórze. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy i okolic. Nasze wyceny nieruchomości Syreni warownia to permanentnie ogół profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości również przedsiębiorstwa chcące nazwać cena swoją operacja. Miłośnik majątkowy Syreni twierdza z naszego biura dojedzie kawusia na ławę aż aż do twojej siedziby